Громади-партнери програми USAID DOBRE отримали механізми запобігання корупції та плани дій з їх впровадження

19 грудня 2017, 16:39

14-16 грудня Громадське партнерство «За прозорі місцеві бюджети!» провело триденну сесію «Пошук майбутнього: Об’єднані територіальні громади без корупції». Подія відбулася в рамках програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Понад 80 представників об’єднаних територіальних громад з 7 областей України – лідери думок, посадовці, молодіжні активісти, старости, експерти, представники донорських організацій –  розробили стратегію антикорупційних змін в ОТГ і дорожню карту її впровадження.

«Протидія корупції займає центральне місце у програмах Агентства США з міжнародного розвитку, є наскрізною міжсекторальною темою проектів, які ми підтримуємо. Корупція заважає розвитку українського суспільства. Децентралізація може стати потужним антикорупційним інструментом, оскільки збільшує можливості контролю за публічними ресурсами через те, що вона зближує владу і людей», – переконаний Марат Кюрчевський, керівник проектів USAID.

Фото - програма DOBRE

«Попередні п’ять місяців команда тренерів та наставників громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» працювали з громадами над запровадженням антикорупційних механізмів в ОТГ-партнерах програми USAID DOBRE. Разом ми пройшли цей шлях і маємо надзвичайні показники: за 100 днів ми спільно запровадили більше, ніж 50 механізмів запобігання корупції. Це гарний фундамент для того, аби наші громади були без корупції», – зазначив Анатолій Бойко, керівник громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!».

Фото - програма DOBRE

Учасники форуму напрацювали детальну стратегію подальшого посилення антикорупційного захисту новостворених громад, що включає в себе продовження комплексного впровадження антикорупційних інструментів, просвіту та активізацію членів громади, та формування суспільної інфраструктури для забезпечення ефективного функціонування впроваджених інструментів, роботи з органами влади ОТГ для підвищення рівня доброчесності їх діяльності.

«Впровадження антикорупційних інструментів – це лише початок шляху до доброчесного урядування. Щоб досягти стійких результатів, інформування мешканців на місцях та залучення громадян є найважливішими наступними кроками. Всі нещодавно прийняті нормативно-правові акти та інструменти запобігання корупції залишаться на папері, якщо мешканці громади не знатимуть про них, або не вмітимуть їх використовувати. Дотримання стандартів належного урядування означає, що влада активно шукає зворотного зв'язку з громадськістю у процесі прийняття рішень та забезпечує прозорість усіх процесів, пов'язаних із бюджетами та майном громади. Це найважливіший висновок, зроблений учасниками. Він повністю збігається із нашим підходом до підвищення прозорості, підзвітності і доброчесності у громадах, - зазначає Юлія Ткачук, керівник антикорупційного компоненту програми USAID DOBRE.

Фото - програма DOBRE

Наступним кроком стане реалізація сформованої стратегії спільно з  командою Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!», регіональними ГО та громадськими активістами з об’єднаних територіальних громад-партнерів програми USAID DOBRE.       

Фото - програма DOBRE

Програма навчання та наставництва для громадян «Запобігання корупції в об'єднаних територіальних громадах» реалізується Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством  США з міжнародного розвитку (USAID). Програма USAID DOBRE це п’ятирічна програма, спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні.

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %