Галицинівська ОТГ на Миколаївщині створила першу в Україні відеопрезентацію бюджету для громадян

07 травня 2020, 15:53

У Галицинівській об’єднаній громаді розробили незвичний формат бюджету для громадян: дані по доходах, видатках і основних напрямках фінансування, а також роз’яснення основних термінів і понять бюджетного процесу зібрали в одній відеопрезентації.

 

Як розповіли в громаді, концепція відео – «космічний бюджет для громадян», в якому ОТГ виступає у ролі планети.

«Доросле населення громади цікавиться бюджетом, на початку роботи ми орієнтувались на молодь та контент який їм сподобається. Ідею та сюжет майбутнього ролику належать заступниці голови громади Людмилі Павленко. Беззаперечне схвалення в роботі отримали й від Галицинівського сільського голови Івана Назара. У період розробки дещо змінили концепцію, і зрештою співробітниця виконкому Олена Долгорукова реалізувала цю ідею. На цьому робота не закінчилась. Далі плануємо видати друкований матеріал «космічного» бюджету для громадян Галицинівської ОТГ», - розповіли у пресслужбі ОТГ.

Зазначимо, що громада  вже втретє створює бюджет для громадян: у попередні роки вони були у друкованому вигляді з ілюстраціями та зрозумілими поясненнями щодо всіх бюджетних показників.

«Цьогорічна робота показує розвиток громади в розробці бюджету для громадян. Якщо перший рік це була велика газета, в дизайні якої не відчувалась ідентичність громади, то вже на другий рік це була брошура, з «виноградною» тематикою, оскільки на території громади є багато виноградників. Але ідея цього року була найбільш оригінальною. Я навіть нікому не розповідала секрети громади,  чекаючи публікації», - розповіла експертка Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» Олена Заворотченко, яка супроводжує громаду та надає фахову підтримку.

Галицинівська ОТГ впроваджує у своїй діяльності бюджет для громадян як один із інструментів відкритості та прозорості бюджетного процесу в рамках проєкту «Доброчесні громади», що реалізується Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках Програми DOBRE.

«Бюджет для громадян, викладений простою мовою і  спрощений, дає розуміння того, як бюджет впливає на життя кожного мешканця. Він допомагає не тільки краще сприйняти бюджетну інформацію, але й просувати підзвітність і прозорість управління коштами громади. Завдяки цьому він є також інструментом залучення громадян до участі в бюджетному процесі, першим кроком, оскільки неможливо усвідомлено та ефективно брати участь в тому, чого ти не розумієш», — зазначив координатор Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» Анатолій Бойко.

Нагадаємо, шо Галицинівська ОТГ створена наприкінці 2016 року. До її складу увійшли чотири ради, а загальна чисельність жителів складає понад 7 тисяч осіб.

 

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %