Доступності фізичної культури на Миколаївщини бракує доброчесності та ефективності у бюджетному процесі

25 листопада 2016, 11:35

До такого висновку прийшли 15 представників спортивної громадськості, тренерів і ЗМІ- учасників круглого столу за підсумками моніторингового дослідження доброчесності і ефективності витрат коштів Миколаївського обласного бюджету за період 2013-2016 років, що здійснило ГО «Всеукраїнське об’єднання «Незалежна спілка спортсменів». 

Громадськість вже почув новий голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко, доручив створеній ним комісії до 30 листопада 2016 р. перевірити цільове використання коштів обласного бюджету за період 2013-2016 років, виділених на галузь фізичної культури та спорту. А «Незалежна спілка спортсменів» вже  дала відповідні пропозиції комісії.

xo4yfeb67za

Керівник «Незалежної спілки спортсменів» Володимир Рудниченко

Керівник «Незалежної  спілки спортсменів» Володимир Рудниченко, презентував наступні висновки громадського моніторингу:

«По-перше, левова частина грошей миколаївської громади йде на оплату праці та на усілякі надбавки. В відсотковому співвідношенні це приблизно половина усього бюджету. А головні спортсмени в спортивних закладах Миколаївської області є директори та головні бухгалтери! На превеликий жаль, така ситуація є типовою для більшості спортивних закладів міста та області. 

По-друге, є питання щодо доброчесності витрат на капітальні ремонти спортивних споруд. 

По-третє, закритою для громадськості є інформація щодо фактичних отримувачей спортивного інвентарю, що було придбано за бюджетні кошти. Так згідно офіційної відповіді олімпійська чемпіонка Ольга Харлан отримала інвентарю на загальну суму 34 595,00 грн. А хто і скільки осіб отримали благ на 36 565,00 грн. — невідомо».

Згадані факти порушень співпали з висновками Державної фінансової інспекції у Миколаївській області (ДФІ), що раніше провела планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності «Обласного яхт-клубу» за період з 01.01.2011 по 31.08.2015 та обласної ШВСМ в рамках відкритого кримінального провадження щодо порушень і яке триває з 2014 р.

Ніякої реакції на листи ДФІ як з боку прокуратури Миколаївської області, так і з боку Відділу з питань фізичної культури та спорту Миколаївської ОДА за 10 місяців не було. Тому «Незалежна спілка спортсменів» направила до обласної прокуратури заяву про відкриття кримінального провадження за фактом згаданих перевірок ДФІ до обласної прокуратури з заявою про відкриття кримінального провадження.

Учасники круглого столу погодились з висновками моніторингового дослідженні, виразили готовність брати активну участь у подібних моніторингах та доручили «Незалежної спілки спортсменів» ініціювати створення громадського дорадчого – консультативного органи при відділі з питань фізичної культури і спорту Миколаївської облдержадміністрації.

ДЖЕРЕЛО

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %