Допорогові закупівлі через Прозоро стануть необов`язковими в Сумах

31 грудня 2016, 21:47

Прозоро стало необов’язковим. Закупівлі за системою "Прозоро" на допороговому рівні носитимуть рекомендаційних характер.  Таке рішення прийняли депутати міськради. Термін його дії до кінця січня наступного року, коли розроблять новий проект рішення.

Питання стосовно Прозоро на позачерговій сесії розглядали більше години. Робили перерви та обговорювали в кулуарах.

Тепер у Сумах публічні  закупівлі здійснюватимуть  за Законом України "Про публічні закупівлі". Товари і послуги за через Прозоро будуть закуповуватися, якщо ті коштують від 200 тисяч гривень, роботи – від 1, 5 мільйона.

За це рішення проголосували 23 депутатиіз 35 присутніх. 1 голос  «за» порахували помилково.

Олександр Зименко від "Самопомочі" розповів, що у його фракції 1 утримався, "за"ніхто з них не голосував.  "Ми за допорогові і проти того, щоб комусь робити поблажки. Усі мають бути у рівних умовах. Ми за прозоро і за допорогові закупівлі",  – каже він.

Депутат міськради Дмитро Лантушенко з Солідарності говорить: "Ми  чітко впевнені і послідовно відстоюємо позицію, що всі закупівлі розпорядників коштів, що стосується виконкому Сумської міськради, комунальні підприємства мають здійснюватися за системою "Прозоро" навіть допороги, бо це ефективно і зменшує корупцію чиновників".

Покинув сесійну залу після голосування депутат від фракції "За Україну" Андрій Крамченков. "Зараз це рішення змінили таким чином, що воно стало регуляторкою, але воно скасовує рішення від жовтня і фактично скасовує допорогові закупівлі в Сумах взагалі. Ми виходимо в площину, коли діє закон і поріг 200 для товарів і 1, 5 млн для робіт. Ми вважаємо, що це зрада і на знак протесту покинули сесійну залу".

"За" таке рішення були наступні депутати. Юрій Перепека, депутат міськради від Опозиційного блоку каже: "Ми підтримали  те, щоб роботи виконувалися, всі служби повинні працювати, а тому з пороговими рівнями, як пропонували в «За Україну» неможливо працювати. 30 млн невикористаних по підприємствах, а "Прозоро" буде по закону, просто пороговий рівень змінений".

"Ми "за" фракцією, один тільки утримався,  допорогові закупівлі не дають можливості як освітянам, так і медицині нормально функціонувати. Ми за те, щоб діяв закон, ми не проти законодавства", – говорить Василь Гончаров від фракції "Батьківщина".

Фракція "Свобода" теж підтримала рішення. "Склалася  ситуація, що як з дитячими садочками, так і з медициною,  і багатьма іншими сферами виникають проблеми у забезпеченні терміново продуктами харчування та іншими матеріалами. Тому наша фракція підтримала 4 проект рішення", – говорить Максим Галицький.

За це проголосували після того, як на попередній сесії розглядали проект рішення про скасування допорогів для закупівлі продуктів для шкіл та дитсадків. Після цього секретар міськради запропонував це для всіх. Його проект рішення із порядку денного виключили, а попередній проект допрацювали.

Секретар Сумської міськради Андрій Баранов говорить: "Ми рекомендували виконавчим структурам  по допорогових рівнях працювати в системі "Прозоро", але якщо є ситуації, коли керівник структурного підрозділу вважає, що непотрібно використовувати цю систему, то він може це зробити. Роботи стосовно ремонту ліфтів, державні субвенції, закупівлі продуктів харчування – у них ми не рекомендуємо використовувати систему "Прозоро" даним рішенням".

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України каже: "Громада Сум не зможе мати жодної інформації, як використовуються їхні гроші.  Це означає, що бюджет Сум переплатить за товари, роботи і послуги. Економія, яка досягається в Прозоро сягає 12 відсотків бюджету. На цю суму буде менше закуплено того, що треба сумчанам. Є ризик корупції".

Нагадаю, Закон України "Про публічні закупівлі" діє з 1 серпня цього року. На сесії міськради 5 жовтня депутати затвердили рішення про допорогові закупівлі через систему "Прозоро".  Тоді за системою купували товари вартість яких є більшою за 50 тис. гривень. Від 200 тисяч гривень через прозоро обирали виконавця робіт.

ДЖЕРЕЛО

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %