Для освітян створили сайт з фінансової грамотності “ТАЛАНˮ

02 серпня 2022, 14:48

Національний банк створив сайт із фінансової грамотності "ТАЛАНˮ. Сайт презентований 2 серпня 2022 року під час зустрічі з педагогами з нагоди старту літньої школи фінансової грамотності "ТАЛАНˮ для освітян.

Основна мета створення сайту – формування й розвиток спільноти педагогів-тренерів із фінансової грамотності в Україні. Він буде корисним для викладачів, які працюють і з дітьми, і з дорослими.

Запуск такого інформаційного майданчика сприятиме підвищенню фінансової обізнаності українців, посиленню кваліфікації педагогів у сфері фінансової грамотності, залученню педагогів, дітей та молоді до заходів НБУ та ширшому розповсюдженню навчальних матеріалів із фінансової грамотності.

Рівень фінансової грамотності українців перебуває на позначці 12,3 бала із 21 можливого. Такі результати  дослідження "Фінансова грамотність, фінансова інклюзія та фінансовий добробут в Україні у 2021 році", яке проводив Проєкт USAID "Трансформація фінансового сектору" у співпраці з Національним банком України. Мінімальний же цільовий рівень, рекомендований Організацією економічного співробітництва та розвитку, становить 14 балів. Найнижчий показник серед учасників дослідження має вікова група 18–24 роки.

Серед основних причин такого низького рівня фінансової грамотності серед молоді можна виокремити такі:

  • предмет фінансова грамотність викладається лише в 10% шкіл;
  • немає системи якісної підготовки викладачів із цього предмета;
  • у сім'ях зазвичай уникають розмов про фінанси;
  • у дітей здебільшого відсутній досвід користування фінансовими послугами.

Водночас, за даними згаданого вище дослідження, 79% українців хочуть, щоб курс фінансова грамотність викладався у школі.

Із 2025 року Міністерство освіти і науки України планує впровадити для учнів 8-9 класів новий обов’язковий предмет "Підприємництво та фінансова грамотність", знання з якого допоможуть сучасній молоді краще орієнтуватися на ринку фінансових послуг та ефективно їх використовувати  в своєму житті. Розуміння переваг підприємницької діяльності й підприємництва загалом матиме позитивний вплив на розвиток та відбудову України в майбутньому.

"Сайт "ТАЛАНˮ – це перший крок Національного банку для підготовки вчителів, які викладатимуть  предмет «Підприємництво та фінансова грамотність» у школах. Другий наш крок – організація навчання для вчителів", – сказав заступник Голови Національного банку Олексій Шабан під час зустрічі з педагогами.

Літня школа з фінансової грамотності "ТАЛАНˮ від НБУ – це місячна навчальна програма з фінансових тем для педагогів. Перший набір до школи налічує 500 вчителів. Також вже відкрито реєстрацію на другий набір, що має відбутися під час зимових шкільних канікул.

Більше інформації – на сайті "ТАЛАНˮ: https://talan.bank.gov.ua/

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %