Черкаси – з бюджетом на 2016-ий рік

29 січня 2016, 15:30


Депутати міської ради під час сесії, яка відбулася 28 січня, ухвалили бюджет Черкас на 2016 рік. «За» відповідний проект рішення з узгодженими пропозиціями в ході голосування висловилося 34 обранці. Головний фінансовий документ міста затвердили з прогнозованими доходами в розмірі 1 млрд. 900 млн грн.

Проект міського бюджету на розгляд ради виносився вже вдруге. Спершу його розглядали наприкінці минулого року, утім, тоді черкаські депутати не підтримали проект бюджету на 2016-ий рік. Як розповіла директор департаменту фінансової політики Наталія Джуган, наразі цей документ сформований відповідно до останніх змін в Бюджетному та Податковому кодексах України.

– Безперечно, міський бюджет 2016-ого року достатньо відмінний від попередніх. Це пов’язано, в тому числі, й з тим, що в країні відбуваються процеси децентралізації, – зауважила Наталія Володимирівна. – Як приклад, уперше місцевим бюджетом передбачено видатки в розмірі близько 60 мільйонів гривень на утримання закладів професійної підготовки робітничих кадрів. На мій погляд, така система фінансування не є досконалою і ми домагатимемося від законодавця внесення змін. Якщо ми вже й фінансуємо такі видатки з міського бюджету, то й маємо робити відповідне замовлення на підготовку робітничих кадрів.

Серед іншого, за її словами, цього року вперше держава не передбачила видатки на компенсацію пільгових перевезень пасажирів. Тож у цьогорічному бюджеті Черкас передбачено фінансову підтримку підприємству «Черкасиелектротранс» на три місяці, адже підприємство має виконувати законодавство та перевозити пільгові категорії громадян.

– У цьому році очікуваний ресурс бюджету в розмірі 1 мільярд 900 мільйонів гривень – рекордний для нашого міста. Він збільшений, зокрема, за рахунок субвенцій, які нам надає держава, також за рахунок акцизу, який справляється з продажу підакцизних товарів на території нашого міста, – зауважила Наталія Володимирівна. – Разом із тим, стосовно останнього існують великі ризики, оскільки Закон України «Про державний бюджет на 2016 рік» дає доручення Кабінету Міністрів підготувати пропозиції щодо розмежування цього виду податку між місцевими бюджетами. Найімовірніше, з першого кварталу частина цих коштів буде спрямовуватися до обласного бюджету на утримання доріг.

Загалом же головний фінансист міста окреслила такі особливості цьогорічного черкаського бюджету:

– уперше за пропозицією депутатів Черкаської міської ради передбачені кошти на поточне утримання шкіл і садочків із розрахунку 300 грн. на одного учня в школі та 200 грн. на одного вихованця в дитячому садочку. Це здійснюється для того, щоб батьки, не забезпечували утримання освітніх закладів власним коштом;

– у галузі охорони здоров’я на 3,7 млн грн. збільшено видатки на медикаментозне забезпечення ургентних хворих протягом першої доби перебування в стаціонарі;
– ще 4 млн грн. передбачено для забезпечення потреби в м’якому інвентарі в закладах охорони здоров’я;

Між тим, таких можливостей бюджетні установи не мали впродовж останніх десятиріч.

– на 10 млн грн. депутати збільшили ресурс, який спрямовується на забезпечення діяльності житлово-комунального господарства;

– збільшено видатки для проведення міжнародних спортивних змагань на 100 тисяч гривень;

– збільшено видатки на органи самоорганізації населення з 1.04.2016 року на 223 тис. грн.;

– передбачені видатки на забезпечення безкоштовного харчування дітей 1-4 класів до завершення навчального року. Адже держава відмовилася фінансувати зазначені видатки;

– вдалося збільшити видатки на харчування діток у дошкільних навчальних закладах. Хоча держава й визначила, що батьки мають стовідсотково відшкодовувати витрати на харчування діток у садочках, депутати залишили співвідношення батьківської виплати й фінансування з бюджету на рівні минулого року (60 % – батьки, 40 % – бюджет). При цьому, був збільшений відсоток виконання натуральних норм харчування;

– передбачені видатки на повний розрахунок за борговими зобов’язаннями міста. А це – більше 60 млн грн. на викуп муніципальних облігацій та погашення залучених коштів через міжнародну фінансову організацію «Нефко» (на реалізацію програми енергоефективності).

Як розповіла Наталія Джуган, цього року міський бюджет Черкас стовідсотково забезпечує видатки на заробітну плату працівників бюджетної сфери, енергоносії, видатки на харчування та медикаменти.

– Зауважу, що це не є остаточний ресурс бюджету, оскільки після затвердження звіту про виконання бюджету 2015 на рік ми матимемо можливість додатково перерозподілити ще 200 мільйонів гривень, – зауважила вона. – Окрім цього, в межах уже затвердженого бюджету близько 200 мільйонів буде передбачено на об’єкти, які фінансуватимуться за рахунок бюджету розвитку після затвердження міської Програми соціально-економічного розвитку. Вітаю містян із ухваленням головного фінансового документу 2016 року та дякую депутатам за розуміння важливості його прийняття!
ДЖЕРЕЛО

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %