Бюджетні пропозиції громадян в дії: вуличне освітлення, водопостачання та очищення річок

08 жовтня 2019, 12:21

Сотні пропозицій від громадян до місцевих бюджетів зібрали минулого тижня тренери Партнерства "За прозорі місцеві бюджети!" в рамках кампанії "Впливай на бюджет своєї громади!".

Так, в центрі Станіслава та Широкої Балки біля місцевих будинків культури працювали інформаційні центри, в яких експерт партнерства Олександр Мошнягул та представники громади на чолі з сільським головою Володимиром Желуденко спілкувались з мешканцями.

Всі, хто завітав на заходи, отримували екземпляри "Бюджету для громадян", їм пояснювали зміст бюджетного процесу та пропонували заповнити анкети з пропозиціями до бюджету на 2020 рік.

"Та наче все є, навіть і не знаю що писати.." - з цих слів однієї з мешканок розпочалась вулична акція "Впливай на бюджет своєї громади!" в Бузькій громаді.

Таборівчани розгубились, коли тренери Партнерства пропонували подати пропозиції до бюджету громади на 2020 рік. "Дорогу зробили, світло є, вода, і школу ремонтували, і садочок... а ну можна ще один дитячий майданчик наверху зробити, ну і туалет в Будинок культури".

Але Бузька громада була б не собою, якщо б не відзначилась креативністю.

Так, після святкового концерту, сільський голова Юрій Заволока закликав подати пропозицію та послухати звідки та скільки грошей має громада. І тут розгорнулась повноцінна театральна постановка - маленька бджілка збирала врожаї (трансферти, податки) з різних квіток, та роздавала мед вчителям, лікарям, посадовцям, іншій громаді.

На изображении может находиться: 2 человека, цветок

На изображении может находиться: 5 человек, люди улыбаются, люди стоят, ребенок, дерево и на улице

В Прибужанівській сільській раді зібрати пропозиції до бюджету громади вирішили… на день села! Грає музика, з вогнища доносяться смачні аромати, а радісні та відкриті мешканці громади один з поперед одного надають свої рекомендації до бюджету на 2020 рік.

В Іванівській громаді підвели підсумки кампанії та підрахували пропозиції зібрані для опрацювання і врахування у наступному бюджеті. Повний реєстр склав більше 300 пропозицій!

В Гусятинській громаді на центральній площі працівники фінансового відділу та експерти Партнерства збирали пропозиції від мешканців до бюджету на наступний рік та розповсюджували "Бюджет для громадян". В результаті - 38 пропозиції.

Серед найбільш поширених пропозицій:

  • очищення річки Збруч і впорядкування пляжу;
  • вивіз сміття, встановлення додаткових контейнерів;
  • капітальні та поточні ремонти доріг та міжбудинкових проїздів в селищі Гусятин;
  • будівництво спортивних майданчиків;
  • ремонти доріг в селі Вільхівці.

Серед найбільш оригінальних пропозицій - приєднати до Гусятинської громади село Гусятин Хмельницької області, яке розташоване через річку Збруч.

На изображении может находиться: 1 человек, стоит, небо и на улице

В Загорянівці пропозиції до бюджету збирали всім світом на чолі з секретарем сільської ради. В селі найактуальніша проблема - вуличне освітлення, а саме його якість на вже існуючій лінії та монтаж нової по селу. Організація якісного водопостачання та боротьба з боржниками викликала емоційну дискусію. За фінансової підтримки програми ДОБРЕ на цей рік заплановано реконструкцію системи водопостачання в Східненському територіальному окрузі. Виконання проекту дасть можливість вирішити більшість проблем та зменшити конфлікти між мешканцями та місцевим комунальним підприємством. Триває закупівля обладнання. Люди розуміють, що не все можна отримати відразу і бачать результат за час об'єднання!

На изображении может находиться: 3 человека, дерево, обувь, небо, на улице и природа

На изображении может находиться: 2 человека, обувь, дерево, ребенок, на улице и природа

Акція "Впливай на бюджет своєї громади!" в Скала-Подільській громаді традиційно проходить в базарний день. По середам містечко оживає, базар тут повсюди: на центральній дорозі, на бічних вуличках та на відведених місцях.

Цьогоріч пропозиції можна згрупувати в чотири категорії:

  • налагодження водопостачання та водовідведення у селищі;
  • ремонт доріг в громаді;
  • розвиток сільських територій (ремонт у закладах освіти та культури);
  • розвиток комунального підприємства.

Нас не лякає дощ і негода! Ми роздаємо БдГ під парасолями, збираємо пропозиції в наметах, автомобілях і навіть у будинках культури. Так, погоді не вдалось зіпсувати акції в Королівці та Бортниках Тлумацької громади. Коли геть задощило, збір пропозицій був продовжений в місцевому будинку культури.

На изображении может находиться: 4 человека, люди стоят и на улице

На изображении может находиться: 2 человека, люди стоят, на улице и природа

У Теребовлі вже другій рік поспіль акція "Впливай на бюджет своєї громади!" проходить проактивно та з солодощами.

Цьогоріч начальник фінвідділу Ірина Чорній змобілізувала до участі в акції не тільки предстаників міської ради, але й громадської організації "Острівець". Саме тому за короткий проміжок часу майже весь тираж "Бюджету для громадян" був розповсюджений та було отримано понад 60 пропозицій до бюджету на наступний рік.

На изображении может находиться: 7 человек, люди улыбаются, люди стоят и на улице

Ось так насичено та цікаво вже третій тиждень триває кампанія "Впливай на бюджет своєї громади!", головними завданнями якої є просто та цікаво розповісти мешканцям громад про складні бюджетні питання та заохотити їх не боятися, не стояти осторонь, а активно брати участь у бюджетних процесах.

"Впливай на бюджет своєї громади!" - комплексна інформаційно-мобілізаційна кампанія, що реалізується Громадським партнерством "За прозорі місцеві бюджети!" в рамках програми DOBRE USAID Ukraine - USAID Україна та охоплює 75 об'єднаних громад в 7 областях України.

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %