Двадцять громад з шести областей України пройшли конкурсний відбір на участь у проєкті «Бюджетна партисипація від А до Я», який реалізує Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети!» у межах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Як інформує Партнерство, учасницями проєкту стали Боратинська, Вишнівська, Рожищенська, Локачинська громади з Волині; Ємiльчинська й Тетерівська громади з Житомирщини; Ясінянська, Полянська, Великобичківська, Горінчівська, Іршавська громади із Закарпаття; Жовківська громада з Львівщини; Арцизька, Южненська і Білгород-Дністровська громади з Одещини; Здолбунівська, Острозька, Рокитнівська, Радивилівська та Білокриницька громади з Рівненщини.
«Громади подали досить детальні, ґрунтовні заявки, тому відбір був непростим і конкурентним. Тим більш приємно нині вітати громади із заслуженою перемогою і дякуємо всім за участь та прагнення до розвитку навіть у такий складний воєнний час. Незабаром ми розпочнемо активну роботу: впродовж року представники й представниці відібраних громад пройдуть навчання з впровадження інструментів бюджетної партисипації, а також за допомогою експертів нашого Партнерства розроблять нормативно-правові акти щодо інструментів бюджетної партисипації, підготують і поширять серед своїх жителів «Бюджети для громадян». Також у кожній громаді будуть проведені комплексні інформаційно-просвітницькі кампанії для жителів, зокрема, «Дні бюджету громади», під час яких жителі будуть подавати свої пропозиції до бюджетів на наступний рік, братимуть участь у бюджетних квізах тощо», - пояснив Анатолій Бойко, координатор Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!».
Метою проєкту є сприяння формуванню в цільових громадах інфраструктури для впровадження комплексної та інклюзивної системи партисипативного бюджетування, збільшення залучення громадян до бюджетного процесу в громадах, а також поширення та передача успішного досвіду та практик проєкту іншим громадам України.
Ця публікація створена Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети» в рамках проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.