Боротьба з контрабандою збільшила щоденні відрахування до бюджету на 70-80 млн грн, – Володимир Гройсман

14 липня 2018, 21:10

Запроваджені Урядом заходи по боротьбі з контрабандою та тіньовими схемами на кордоні збільшили щоденні надходження платежів на 70-80 млн грн, що у підсумку дасть «плюс» 2 – 2,4 млрд грн за місяць. Про це в ефірі ТРК «Україна» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він нагадав, що минулорічне збільшення надходжень становило 79 млрд грн. « Контрабандисти, які є достатньо організованими, вони не сидять і не чекають, що ми десь щось попустимо. Вони придумують нові схеми. Відбувається відповідне зрощення з різних структур, безумовно. Без митника тут нічого не відбувається. Тобто, якщо митник починає брати участь у цих всіх схемах, тоді вони стають реальними, але відбувається зрощення у тому числі і різних правоохоронних структур, які одні оформлюють, другі супроводжують і так далі. Тобто це така організована історія, з якою потрібно серйозно поборотись. Це не тільки питання про контрабанду. У нас є достатньо сьогодні напрямків, по яких ми можемо сьогодні підвищувати ефективність і надходження до бюджету. Кошти належать громадянам України. Це заробітна плата, це пенсії, це нові дороги, це нові лікарні, це все те, що належить українському народу. І тому ніхто не має права це просто забирати, це грабунок», - сказав Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр висловив упевненість, що об’єднання різних структур та органів влади під егідою боротьби із тіньовими оборудками дасть відчутне поповнення держбюджету.

«Я вам приведу приклад того, на скільки ми вже зараз маємо підвищення надходжень до державного бюджету. 70-80 мільйонів плюсом щоденно – це 2 - 2,400 млрд на місяць. Ми розуміємо, що ефективність буде тільки підвищуватись. Я вам наведу просто приклад. До того, як ми почали нові заходи боротьби з контрабандою вводити, платіж, наприклад, по одному і тому ж товару, це іграшки. Розмитнення відбувалось по ціні 4800 доларів за контейнер. Сьогодні той самий контейнер, ті самі іграшки 8700. Уявляєте різницю? 4800 і 8700 в доларах – це колосальні ресурси, які йшли повз бюджет. Наступне, наприклад, тканини завозять в Україну. До наших заходів, які припиняють різноманітне запровадження схем – 12500 доларів контейнер, той же самий контейнер розмитнюється вже за 21340 доларів. І таких прикладів я можу навести масу», - повідомив Глава Уряду.

За його словами, ключовим методом боротьби із контрабандою стало посилення відповідальності самих митників, а також надання силам і структурам Міністерства внутрішніх справ права проводити аналітичну роботу і працювати з базами даних.

«Ми посилили відповідальність самих митних органів, дали можливості правоохоронним структурам МВС робити аналітику, працювати з базами даних для того, щоб , знаєте, коли все більш прозоро, коли всі різноманітні служби мають можливість працювати з цими даними, тоді вони починають полювання один за одним і тоді може бути відповідний результат», - сказав Прем’єр-міністр.

При цьому він наголосив, що опір діям Уряду чиниться шалений, адже мова про мільярди гривень. «Я вже відчуваю, що ці схеми народжували десятки мільярдів тіньових грошей. Ви уявляєте, що на нас зараз накинуто, щоб нас зупинити, відволікти нашу увагу, не дати нам впроваджувати ті заходи, які ми запланували і вже реалізовуємо. Боротьба триває. Боротьба дуже складна, непроста. Але я глибоко переконаний тільки в єдиному, що наша сторона – це сторона правди і справедливості по відношенню до українських громадян і ми переможемо в цій війні. І це тільки початок. Ми підемо по інших сферах, де маємо сьогодні інформацію про те, що можуть відбуватись відповідні корупційні дії і створення схем , які роблять країну біднішою. Моє завдання єдине: Україна має сильною, бюджет має бути наповнений і тоді люди можуть отримати все те, що їм належить», - запевнив Володимир Гройсман.

ДЖЕРЕЛО

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %