Байковецькі потуги до бюджетної прозорості

23 червня 2018, 16:39

Громадське партнерство "За прозорі місцеві бюджети!" в рамках програми USAID DOBRE розпочало реалізацію проекту «Доброчесні громади». Байковецька громада вже другій рік приймає участь у проекті. Минулого року спробувала розробити та прийняти антикорупційні механізми, однак виявилася серед аутсайдерів цього процесу, а цьогоріч  будуть освоювати фінансовий компонент – вивчення прозорості місцевих бюджетів та розробку бюджету для громадян. Благо ресурсів у громади вистачає, вона дійсно є самодостатньою, тому мотивація і до доброчесного врядування і фінансової прозорості мала би бути на висоті, однак цього поки не спостерігається. В рамках проекту для активних жителів та влади громади вже було проведено тренінг «Прозорість бюджетного процесу та фінансового управління в ОТГ», тільки активних виявилося небагато.

На ньому було розглянуто основи розробки бюджету для громадян – простого, зрозумілого, унаочненого відображення фінансового плану громади на рік. Протягом часу після тренінгу в ОМС мали змогу  ознайомитися із напрацюваннями їх представників на тренінгу та внести свої корективи. Розширити уяву про всю структуру документу. Під час візиту передбачалося  детальніше ознайомити із саме цим компонентом присутніх та дійти згоди у баченні.

Експерт ЗЕОНу та Партнерства Микола Орлов провів презентацію «Як розробити бюджет для громадян» та спільно із фахівцями Байковецької громади працювали над розробкою Концепції цього самого документу. Активну участь у роботі прийняв завідувач сектору економічного розвитку та інвестицій Байковецької сільради Володимир Атаманчук, навідався в кабінет і голова ОМС. Нажаль, перебуваючи у кабінеті самого ОМС і конкретно відділу економічного розвитку, почувши інформацію про бюджет для громадян, інші працівники до обговорення активно не долучилися. Мабуть тому і ідей не було багато, приходиться сподіватися, що напрацьований достатньо універсальний Концепт буде незабаром доповнений, розширений і змінений під свіжі думки.

Вся зустріч пройшла у робочій атмосфері, окремі персоналії дійсно вболівають за справу, от чи тільки потрібна ця справа і ця прозорість іншим працівникам і керівникам органу влади і самій громаді?

Проект «Доброчесні громади» реалізується громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма USAID DOBRE спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.

 

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %