54 пропозицій до бюджету міській владі Скалата

18 жовтня 2018, 15:54

Близько 300 мешканців Скалатської громади з 9 населених пунктів подали 54 пропозиції до бюджету Скалатської ОТГ на 2019 рік.

17 жовтня біля Скалатської міської ради, на перехресті всіх торгових шляхів від ринку до зупинки, представники влади та експерт Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» Микола Орлов провели інформаційно-просвітницьку акцію «Впливай на бюджет своєї громади».

Жителі мали змогу безпосередньо поспілкуватися із посадовцями, в т.ч міським головою Петром Савончаком, головним бухгалтером, економістами та фінансистами ради.

Кожен зміг отримати інформаційні матеріали та бюджет для громадян на 2018 рік. Більшість взяли ці матеріали для подальшого ознайомлення, проте майже кожен шостий зупинився для тривалішого спілкування та подачі пропозицій на наступний календарний рік. Так зробили 54 людини із міста Скалат та ще 8 сіл громади. Серед них цілком очевидні і прикладні речі такі як ремонт дорожнього покриття по вул. Коновальця у м. Скалат чи благоустрій (різні вказані об’єкти) у с. Остап’є, водопостачання по вул. Тернопільській у центральній садибі ОТГ, так і духовні, естетичні, патріотичні. Наприклад, мама загиблого воїна АТО написала, що просить небагато, але впорядковане місце і висаджені квіти біля місця поховання. Ще один старший чоловік наполегливо виводив букви в анкеті і пропонував, щоб усі державні і комунальні заклади влади були з вивішеними прапорами, державною та патріотичною символікою. Звучали і інвестиційні пропозиції щодо придбання міні-асфальтового заводу та індивідуальні побажання щодо підвищення зарплати медиків.

Особливістю акції можна сміливо вважати те, що в ній прийняли участь як пересічні мешканці, так і люди, які більш обізнані у бюджетних питаннях, як то депутати, старости і колишня очільниця міста Скалат. І кожен із них подав свої пропозиції. Від вирішення проблем установи, які вони очолюють, до проведення публічних консультацій із бюджетних питань.

Під час розмов, які зав’язалися біля намету Партнерства, стало зрозуміло що питання збалансування бюджету у цій громаді стоїть дуже гостро. Є неоптимізовані процеси, непідкріплені витрати дохідною частиною бюджету, частина із питань задавнена і значно шкодить нормальній життєдіяльності установ і цілих галузей.

Не раз проскакувала думка про те, що новітні лідери ОТГ мають мати не лише політичну підтримку на виборах, а й грунтовну спеціальну підготовку в частині управління громадами.

Діалог також засвідчив, що культура діалогу в громаді ще не розвинена, адже деяка пасивність і навіть перестороги людей щодо того, щоб почути інформацію про життя в громаді чи подати пропозицію, інколи закінчувалися фразами «А хто ці пропозиції почує» і т.д. У відповідь на заклик спробувати подати свою пропозицію і переконатися, чи чують вас, чи ні, лунали відмовки «тож треба комусь грамотнішому щось написати». Таке собі замкнуте коло: сам нічого не пишу не пропоную, покладаюся на віртуальних розумніших, але нікому не вірю. Проте активних і допитливих теж вистачало. Вони і самі писали пропозиції і приводили із собою ще людей.

Окрилений таким ажіотажем навколо бюджетних питань і діяльності ради, очільник громади взяв роздаткові матеріали і вирушив на місцевий ринок, де спілкувався із мешканцями. Похвально, хоч у відповідь звучало немало критичних і зачасту справедливих дорікань.

Але нічого просто і легко у спілкуванні із своєю громадою не буває, а продемонстрована злагоджена і чисельна участь посадовців ради у цій акції демонструє бажання чути своїх мешканців прислухатися до порад експертів. Бюджет 2019 у цій громаді буде складним і там ще багато оптимізаційних заходів треба здійснити щоб знайти резерви для розвитку, а не лише фінансування поточних витрат. Думка громадян і їх пропозицій будуть безумовно у нагоді.

Акція «Впливай на бюджет своєї громади!» проводилась Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» спільно з Скалатською міською радою в рамках програми DOBRE «Доброчесні громади».

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %