Методологія моніторингу використання публічних коштів в закладах освіти та охорони здоров’я в ОТГ
Місією Методології є пошук та застосування інструментів моніторингу, які в сукупності своїй дозволяють громадянському суспільству та активним громадянам приєднатися до процесу подолання корупційних ризиків у галузі «Освіта» та «Охорона здоров’я».
Цілі, які виходять з місії Методології та реалізують її філософію, полягають у:
1) підвищенні обізнаності громадян про ефективні механізми підвищення прозорості та доброчесності органів місцевого самоврядування;
2) впровадженні механізмів підзвітності та громадського нагляду для боротьби з корупцією в органах місцевого самоврядування.
Виходячи з цільових компонентів Методології:
- об’єктом моніторингу є публічні кошти, що акумулюються в галузях освіти та охорони здоров’я на рівні ОТГ;
- предметом є моніторинг ефективності використання публічних коштів в закладах освіти та охорони здоров я в ОТГ.
Завдання Методології моніторингу ефективності використання публічних коштів в закладах освіти та охорони здоров’я в ОТГ полягають у наступному:
1. Встановлення чітких індикаторів, що слугуватимуть дорожньою картою підвищення ефективності та прозорості використання публічних коштів в закладах освіти та охорони здоров я в ОТГ;
2. Спрощення доступу організаціям громадянського суспільства та активним громадянам до моніторингу управління публічними фінансами в закладах освіти та охорони здоров’я.
3. Надання сприяння місцевим громадам для впровадження практик у відповідності до критеріїв Методології та підвищення рівня ефективності та прозорості використання публічних фінансів в закладах освіти та охорони здоров’я.
Детальний опис методології ТУТ.
Методологія моніторингу ефективності використання публічних коштів в закладах освіти та охорони здоров’я в об’єднаних територіальних громадах створена Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках проекту «ДІЄМО» за підтримки Глобал Ком’юнітіз (Global Communities).
Методологія оцінки прозорості місцевих бюджетів
Завданнями Методології є демонстрація рівня прозорості місцевих бюджетних процесів та залучення громадян до формування місцевого бюджету та моніторингу його використання, встановлення чітких індикаторів, що слугуватимуть дорожньою картою підвищення прозорості бюджетних процесів на місцевому рівні, надання доступу місцевим громадам до технічної та експертної допомоги для впровадження практик у відповідності до критеріїв Методології оцінки, спрощення доступу організаціям громадянського суспільства та активним громадянам до моніторингу управління публічними фінансами. Очікується що Методологія допоможе органам місцевого самоврядування запровадити рішення та практики бюджетної прозорості, а також залучити громадян до участі в бюджетних процесах на місцевому рівні, що сприятиме підвищенню підзвітності органів місцевого самоврядування.
Інструкція з заповнення опитувальника для визначення прозорості місцевого бюджету
Критерії Методології оцінки розроблені таким чином, щоб передбачати можливість оцінки прозорості бюджетного процесу кваліфікованими експертами чи представниками громадських організацій, або забезпечити можливості для всіх органів місцевого самоврядування використовувати Методологію для періодичної самооцінки рівня прозорості бюджетного процесу.
Методологія створена Фондом Східна Європа спільно з Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» та Асоціацією міст України в рамках ініціативи «Публічні бюджети від А до Я» за підтримки Європейського Союзу.