Здолбунівська громада на Рівненщині першою в області вирішила придбати військові облігації

21 лютого, 08:33

20 лютого 2023 року у Здолбунівській громаді Рівненської області визначили первинного дилера для придбання державних цінних паперів. За рішенням конкурсної комісії, ним стало АТ «Державний експортно-імпортний банк України», - інформує Громадське Партнерство "За прозорі місцеві бюджети!".

Під час обговорення можливих способів використання бюджетних коштів з користю для оборони і громади міський голова Владислав Сухляк поділився думкою про досвід сусіднього обласного центру з іншого регіону, де скористалися механізмом придбання військових облігацій. Цю ідею підтримав експерт Партнерства Микола Орлов, оскільки вважає цей механізм дієвим, ефективним, адже це і фінансування оборонних потреб країни, і вигідний депозит бюджетних коштів, а самі ставки за державними облігаціями перевищують найоптимістичніші відсотки комерційних депозитів. Крім того, вклади захищені державою. Експерт поділився власним досвідом як фізичної особи роботи з брокером і придбання подібних цінних паперів.

Заступник міського голови Юрій Сосюк разом з фахівцями фінансового управління, юристами, бухгалтерами склав запит до всіх 17 потенційних установ області, які могли надати таку послугу для ОМС, отримали відповіді від декількох з них та ухвалили відповідне рішення.

Таким чином  Здолбунівська міська рада першою на Рівненщині вирішила придбати у 2023 році державні цінні папери – облігації внутрішньої державної позики, які випущені державою в умовах воєнного стану, і близька до завершення інновативної фінансової операції.

1.   Дрогобич 73%
2.   Чернівці 65%
3.   Краматорськ 58%
4.   Хмільник 58%
 Показати ще
33. Долина 35%
34. Кропивницький 34%
35. Коломия 25%
36. Яремче 24%
37. Ладижин 20%