В Шумську презентували новий компонент програми DOBRE

27 квiтня, 15:07

Стартували перші зустрічі-презентації проектів “Фінансова доброчесність у громадах” та “Антикорупційні механізми” в громадах Тернопільщини. 25 квітня до Шумської міської об’єднаної громади завітали експерти Аналітичного центру ЗЕОН та Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» і презентували навчальну програму з її компонентами та обговорили плани на 2018 рік.

Закріплений за громадою наставник Микола Орлов зупинився на кроках, які заплановані в проекті, що сприятимуть громаді у збільшенні прозорості місцевого бюджету, впровадженні ефективних практик фінансового менеджменту та посилення доброчесності в ОТГ.

Тренер проекту Ольга Ферар розповіла про особливості тренінгу з Антикорупційних механізмів та наголосила, що результати попереднього моніторингу сайту міської влади не дають очевидних відповідей, що у громаді у необхідні нормативно-правові акти, які убезпечують громаду від проявів недоброчесності.

Тренер проекту Марія Орлова познайомила присутніх із тим, що чекає на тренінгу із фінансової доброчесності та наголосила, що метою його є звести розуміння фінансистів, відповідальних за розміщення інформації та користувачів нею в єдине ціле в сенсі розуміння хто що робить і для чого з бюджетною інформацією.

На завершення відбулася сесія питань-відповідей.

Проект «Доброчесні громади» реалізується громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма USAID DOBRE спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.

1.   Суми 93%
2.   Чернівці 86%
3.   Одеса 81%
4.   Вознесенськ 81%
 Показати ще
23. Ізмаїл 52%
24. Полтава 52%
25. Запоріжжя 48%
26. Черкаси 43%
27. Харків 29%