Рада підтримала у першому читанні повернення акцизу

31 серпня, 10:45
Верховна Рада 30 серпня схвалила в першому читанні законопроєкт, яким пропонується відновити акцизи на різні види пального. Відповідна інформація міститься в картці законопроєкту на сайті парламенту, - інформує Громадське Партнерство "За прозорі місцеві бюджети!".
В ухваленій редакції законопроєкту передбачається, що акциз на скраплений газ, бутан та ізобутан становитиме 52 євро за 1000 літрів. Акцизи на бензин, дизельне паливо, альтернативні види палива з додаванням біоетанолу становитимуть 100 євро за 1000 літрів.
За інформацією уряду, після скасування акцизів на пальне і низки інших податків у березні, дорожній фонд практично перестав наповнюватися, тож "прогнозний обсяг надходження коштів із джерел, що залишились, становили близько 0,1 відсотка від обсягу, передбаченого затвердженим розписом державного бюджету".
При цьому через бойові дії в Україні зазнали руйнування близько 24,8 тисячі кілометрів доріг, зруйновано або пошкоджено 311 штучних споруд на дорогах, а ресурсів на їхнє відновлення практично немає.
Також парламент схвалив у першому читанні законопроєкт, яким скасовується березнева поправка до бюджету, що приписувала спрямовувати кошти державного дорожнього фонду на оборонні потреби та погашення державного боргу.
Таким чином, у разі остаточного ухвалення обох документів кошти від акцизів на пальне залишатимуться у дорожньому фонді.
З документом можна ознайомитися за покликанням.
1.   Дрогобич 73%
2.   Чернівці 65%
3.   Краматорськ 58%
4.   Хмільник 58%
 Показати ще
33. Долина 35%
34. Кропивницький 34%
35. Коломия 25%
36. Яремче 24%
37. Ладижин 20%